l_prejst_na_obsah

1000 knih

Čo urobiť pre lepší predaj knihy

Doteraz sme totiž autorov vyplácali polročne, po novom to už bude štvrťročne. Niektorí sú úspešnejší viac, iní menej: faktorov ovplyvňujúcich predaj kníh je veľa.

Čo môžete urobiť viac pre predaj svojich kníh?

- urobte čitateľnú a pútavú obálku (veľa autorov na obálku zabúda dať meno spisovateľa, alebo dá písmená také malé, že sú nečitateľné)

- propagujte svoju knihu (zdieľajte svoju knihu medzi priateľmi, na rôznych stránkach, facebooku. Postarajte sa, aby o nej vedelo čo najviac ľudí)

- urobte pútavú anotáciu (ak napíšte o knihe pár suchých viet, čitateľa nezaujme a nemá dôvod si ju kúpiť. Práve z upútavky sa rozhoduje, či ju kúpiť alebo nie. Ak ho neosloví, po knihe nesiahne)

- pridajte zaujímavé ukážky (veľa autorov dá na ukážku prvé tri strany, na ktorých z obsahu nič nie je - je tam len názov knihy a prípadne pár obrázkov či prázdnych strán. Vyberte najzazujímavejšie strany zo svojej knihy a tie dajte ako ukážky)

- znížte cenu (cena knihy musí byť primeraná obsahu. Mali sme tu autorov, ktorí chceli predávať jednostranovú knihu za 14 eur, pretože sa na nej "namakali". Vo všeobecnosti platí, že knihy v cenovej kategórii cca 3- 5 eur sa predávajú najviac. Za vyššiu cenu si už môže väčšina ľudí povedať, že si kúpi klasickú knihu)

DOLEŽITÉ!!!

Zároveň vás všetkých chceme požiadať, aby ste si skontrolovali kontaktné údaje, uvedené v konte autora.  Mnohí z vás v nich neuviedli číslo účtu a tak nemáme kam províziu poslať. Pokiaľ ste neuviedli ani telefónne číslo a mail, nemáme sa ako na vás obrátiť a tieto informácie doplniť.

V záujme  vyplatenia provízií vás prosíme o doplnenie týchto údajov:

Meno a adresa

číslo účtu

telefonický kontakt

Po novom sú tieto údaje už povinné a bez nich sa autor nemôže zaregistrovať.

 

comments powered by Disqus

Recenzie kníh

Pod Krídlami archanjela
Pod Krídlami archanjela 1000knih.sk: Pod krídlami archanjela: Miroslav Byrák (Ne)uveriteľná spoveď mladého muža, ktorá môže vyvolať rozpo...
E-SHOP krok za krokom
E-SHOP krok za krokom 1000knih: Kniha síce má útly rozsah (24 strán), ale za to je „nabitá" užitočnými informáciami. A ako sa vraví,...
V labyrinte Temnoty
V labyrinte Temnoty Ki Rinne: Recenziu na túto elektronickú knížočku si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: V labyrinte Temnot...