l_prejst_na_obsah

1000 knih

Peter Čerevka

Profil autora

Som rok narodenia 1975. Čítať som začal už v prípravke. Na základnej škole som prečítal všetky športové knihy a staré časopisy, ktoré sme mali doma. Už, ako 11 ročný som "napísal" prvú knihu. Urobil som, z výstrižkov časopisov a novín, pamätnicu k MS vo futbale Mexiko 1986.

Neskôr som nastúpil na stavebnú priemyslovku. Toto štúdium považujem za svoju životnú chybu. Škola ma vôbec nebavila, a nepripravila k tomu, čo ma skutočne zaujíma.

V tej dobe som čítal rôzne knihy, dennú tlač, magazíny. Zaujímala ma hlavne politická tématika. O spisovateľskej dráhe som ešte ani nepomyslel. V škole som mal vždy rád písanie slohových prác. Myslím si, že som nebol najhorší.

V posledných rokoch som si spomenul na starú vášeň. Momentálne čítam všetko. Od románov až po filozofickú literatúru. Od Grishama a Slobodu, až po Solženicyna a Aristotela. Ale aj knihy od Klausa, Havla, či Štrougala a Biľaka. Z ďaľších môžem spomenúť Kissingera, Paula Johnsona, Mitrochina, Suvorova atď. Mám rád severské detektívky na čele so Stiegom Larssonom, Fredericka Forsytha a mnoho ďalších. Rád pozerám dokumentárne filmy, najmä tie o minulom režime a histórii 20. storočia. Z hraných filmov sú to politické drámy, ale aj psycho komédie Woodyho Allena.

Nikdy som nemal rád dobrodrúžnu literatúru. Až som pre seba objavil Jacka Londona. Má úžasný štýl. Je fascinujúci. Jeho knihy, život, cesta k spisovateľskej profesii. Je pre mňa veľmi inšpirujúci. Kurt Vonnegut ml. ho nazval jedným z bohov Ameriky. Pre mňa je jedným z anjelov, ktorý mi pomáha pri mojom sne, raz napísať dobrú a úspešnú knihu.


Knihy autora


Recenzie kníh

Pod Krídlami archanjela
Pod Krídlami archanjela 1000knih.sk: Pod krídlami archanjela: Miroslav Byrák (Ne)uveriteľná spoveď mladého muža, ktorá môže vyvolať rozpo...
E-SHOP krok za krokom
E-SHOP krok za krokom 1000knih: Kniha síce má útly rozsah (24 strán), ale za to je „nabitá" užitočnými informáciami. A ako sa vraví,...
V labyrinte Temnoty
V labyrinte Temnoty Ki Rinne: Recenziu na túto elektronickú knížočku si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: V labyrinte Temnot...