l_prejst_na_obsah

1000 knih

CS.I. Ildikó Csölle

Profil autora

CS.I. Ildikó Csölle

Narodila sa v Bratislave I. v roku 1974. Vo voľnom čase sa rada venuje umeniu a písaniu rôznych žánrov. Podľa rôznorodého zamerania ju mnohí označujú za multifunkčnú umelkyňu ľudskej psyché.

Je spisovateľka a autorka aj napríklad rozvojových hier pre deti a dospelých (49LLey.com).

Žije a pôsobí v Bratislave. Bežne ju stretnete, ako obyčajného človeka, ktorý žije s radosťou svoj život. Na druhú stranu sa autorka nerada propaguje a zverejňuje. "Aj keď instagram je prudko návykový." - ako sama dodáva. Ak máte šťastie, stretnete ju na prednáškach a kurzoch určených aj pre verejnosť.

Ildikó Csӧlleová je autorkou DNA psychológie aj TECHNIKY ŠTART© - algoritmu obnovy CNS - centrálnej nervovej sústavy u človeka. Výskum a vývoj zrealizovala svojpomocne a pomocou súkromných dotácií. Pozrite aj: Výskum a vývoj, www.biostarte.com

Autorka sa riadi prirodzeným plynutím života a jej myslenie pochopíte rýchlejšie v jej celoživotnom motte: "Život spoznáš pravdivo len vtedy, ak ho žiješ a spoznávaš spoločne s ním. A áno, občas som sa stretávala s nepochopením a hnevom okolia. Ale rýchlo som zhodnotila, že rýchlejšie nájdem riešenie na problematiku, ktorá ma zaujala, ako hľadať spôsoby obhajoby a vysvetľovaní, čo riešim a čo vlastne skúmam. Objavy mali vždy svojich oponentov. Aj chlieb je najprv cesto, ktoré musí prejsť procesom príprav. Sú ľudia, ktorí zabúdajú na tieto detaily. Všetko potrebuje svoj čas. Výskum nervového systému z pozície pozorovania je výskum, ktorý vyžaduje predovšetkým Božiu trpezlivosť, presnú pamäť a tú ja našťastie mám. :-)"

Za je prácou sa skrýva 30 rokov tvrdej práce, odhodlania, pozorovania, vnímania, analyzovania, vyhodnocovania výsledkov. Ale aj prebdených nocí, nekonečné písanie poznámok, overovaní a práce s telom. Autorka sa venuje zmenám správania u jedincov celoživotne. Prvé zmeny utlmenia nervovej sústavy si všimla ako dieťa, na deťoch. Predpoklady na výskum mala od ranného detstva. Narodila sa do rodiny vedcov, učiteľov, projektantov. Išlo o prirodzený vývoj vnímania a pozorovania svojho okolia, nakoľko pozorovanie skutočností v rodine vnímali prirodzene.

Je to jeden z hlavných dôvodov prečo sa zakladateľka a autorka algoritmu IDMT® začala venovať téme: "Spracovanie podnetov, ktorú nazvala, ako spracovanie podnetov DNA psychológie" a neskôr téme "obnovy CNS - centrálnej nervovej sústavy". Nešlo o rozmar, zvedavosť. Bol to cieľ. Snaha o nutné pochopenie zmeny správania u ľudí, ktoré si jednoducho všimla a všímala, viac ako iní.

"Rétorika jedinca odkrýva jedinečnú zručnosť našej DNA." - slová, ktoré autorka často autorka vyslovuje. V tomto pochopení a nastavení autorka žije dodnes. Výsledky jej práce a výskumu sa za niekoľko rokov úspešne adaptovali v rôznych inovatívnych smeroch a témach rozvoja osobnosti, ktoré postupne publikuje aj pre verejnosť.

Práca autorky a jej výskum, zapisovanie poznatkov, prebiehal u autorky výlučne mimo médií a marketingového propagovania. Táto časť je pre verejnosť navždy ukrytá. Toto obdobie výskumu nie je možné zopakovať mediálne. A opisovať to, je skôr priestor pre memoáre v budúcnosti. Slová autorky sú výstižné: "Zatiaľ na takéto opisy nie je čas, stále pracujeme a pokračujeme. Sme len na začiatku. Ľudstvo má šancu fungovať kvalitne. Nesmieme to vzdať. Musíme spoločne pokračovať ďalej. Dôležité je, že základy, ako pomôcť nervovej sústave človeka už máme k dispozícii."

Autorka školí verejnosť v rôznych témach rozvoja osobnosti a komunikačných zručností od roku 1992. Publikuje články aj knižné diela od roku 2001, aj pod pseudonymom.

Súhrn najzaujímavejších knižných publikácií autorky s ISBN nájdete na www.idmt.sk Možno poznáte jej diela napríklad: Tarot (kľúč) vášho podvedomia, ktorý je vypredaný už niekoľko rokov. Spomenieme NAPS, knihu Uvedomienie, Uvedom sa, pochop, ži,  kotrú publikovala pod pseudonymom.

Aktuálne pripravuje pre verejnosť sériu kníh (ekníh), ktoré dopomáhajú k vitalite psychiky jedinca.

Do pozornosti ponúkame ehnihu : Píš  a trhaj /detox mysle.

Tešiť sa môžete aj na knihu ODHALENIE - Zúrivý skladateľ. V ponuke nájdete eknihu už čoskoro na 1000knih.sk

 

 


Knihy autora


Recenzie kníh

Pod Krídlami archanjela
Pod Krídlami archanjela 1000knih.sk: Pod krídlami archanjela: Miroslav Byrák (Ne)uveriteľná spoveď mladého muža, ktorá môže vyvolať rozpo...
E-SHOP krok za krokom
E-SHOP krok za krokom 1000knih: Kniha síce má útly rozsah (24 strán), ale za to je „nabitá" užitočnými informáciami. A ako sa vraví,...
V labyrinte Temnoty
V labyrinte Temnoty Ki Rinne: Recenziu na túto elektronickú knížočku si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: V labyrinte Temnot...