l_prejst_na_obsah

1000 knih

Emily D. Beňová

Profil autora

Emily D. Beňová

 

Volám sa Emily D. Beňová
Celým menom Emília Dalekorejová Beňová a žijem s rodinou v malebnej dedinke na východe Slovenka.
Vyštudovala som SOU-obchodné v Košiciach a písaniu sa venujem od svojich 13 rokov. Začínala som skladaním básni, neskôr krátkych poviedok a až vo veku 19 rokov som napísala svoj prvý upírsky fantasy román Temní Anjeli - POSOLSTVO.
Rok potom sa zrodila druhá časť s podnázvom (NE)PRIATEĽ Z MINULOSTI. Neskôr VZOSTUP ZLA, po ňom SVETLO V TME a nakoniec záverečná časť OSLOBODENÁ.
V roku 2012-14 som vydala svoju druhú fantasy tetralógiu DVA KROKY DO PEKLA, ktorá si čitateľov získala od prvej stránky. Tentoraz som stavila na anjelov a tajomstvo sveta mŕtvych a   zaujal okolie až natoľko, že som sa rozhodla vydať aj túto sériu.
V roku 2015 som stavila na erotiku, tentoraz s cieľom osloviť vydavateľstvo a okamžite som sa dočkala odpovede, ktorá bola jednoznačná a kniha V OBJATÍ GENTLEMANA uzrela svetlo sveta 15.4.2016 . Neskôr mi vyšla aj druhá časť V OBJATÍ NEPRIATEĽA 30.9.2016 a záverečná časť V OBJATÍ MILENCA sa zrodila 22.2.2017.
V roku 2016 mi vyšla aj zbierka poviedok pod názvom V ZAJATÍ VÁŠNE.
V roku 2017 zbierky poviedok MUŽI vs ŽENY, V ZAJATÍ STRACHU, druhé vydanie fantasy románu Temní anjeli - POSOLSTVO a romantický román DOTYK TÚŽBY.
Som vydatá, mám dve krásne dcérky a manžela, ktorý ma v písaní podporuje.

 


Knihy autora


Recenzie kníh

Pod Krídlami archanjela
Pod Krídlami archanjela 1000knih.sk: Pod krídlami archanjela: Miroslav Byrák (Ne)uveriteľná spoveď mladého muža, ktorá môže vyvolať rozpo...
E-SHOP krok za krokom
E-SHOP krok za krokom 1000knih: Kniha síce má útly rozsah (24 strán), ale za to je „nabitá" užitočnými informáciami. A ako sa vraví,...
V labyrinte Temnoty
V labyrinte Temnoty Ki Rinne: Recenziu na túto elektronickú knížočku si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: V labyrinte Temnot...