l_prejst_na_obsah

1000 knih

Brandon McYntire

Profil autora

Brandon McYntire

Brandon McYntire (pseudonym).

Vlastným menom Branko Mateja. Vyštudoval ako poslednú školu pomaturitnú nadstavbu TIS v Michalovciach.
Sklon k písaniu mal už na základnej škole aj napriek tomu, že sám seba označil ako priemerného až slabého žiaka. Poviedka OSTROV 2289 je jedna z tých, ktoré začal písať asi v siedmom ročníku na základnej škole. Po nájdení asi desiatich strán tejto poviedky medzi starými papiermi sa rozhodol dokončiť tento zaujimavý príbeh. Dokončil ho tohto roku a následne bol vydaný ako poviedka..

Prvá kniha ÚNOSY Z HVIEZD vyvolala otázky a rozčarovanie čitateľov. Sám autor sa verejne nikdy nevyjadril, či ide o reálny životný príbeh alebo fikciu. Túto knihu a samotného autora sprevádzali problémy od samého začiatku vzniku knihy, až po jej stiahnutie z obehu-predaja. V r. 2017 sa vrátili do predaja všetky diela v druhom vydaní. Druhé vydanie má následnovný postup: Nádej a pád, V meste Loist, Únosy z hviezd - Bertrandov príbeh, Vesmír v tebe, Ostrov 2289. V roku 2016 sa autor vyjadril že ukončí celú spisovateľskú činnosť na základe problémov a znechutenia z celej situácie. Dnes sa zdá že nastal opak. Dokonca poviedka - Ostrov 2289 - sa prekladá do Anglického jazyka a chystá sa do sveta. Všetky knihy budú dostupné aj v elektronickej podobe ako Eknihy. Autor avízoval pripravované nové príbehy, ktoré sú momentálne vo fáze písania - tvorenia.

Autor je sympatizant Ezoteriky a pseudovedy. Poviedku V MESTE LOIST napísal na základe snov. Údajne si zapisuje sny a po dlhej dobe v nich hľadá súvislosti. To je pre bežného čitateľa nepredstaviteľná a nemožná záležitosť. Je to údajne len základná technika na nahliadnutia do iných sfér - vízie budúcnosti. Nedá sa odhliadnuť od reality, že autor je v tejto sfére celkovo zorientovaný. Na úkor toho zlé jazyky vytvárajú stále nové alternatívy okolo jeho osoby. Autor všetky tieto útoky odmieta. Ako sa vyjadril v jednom rozhovore „Vždy ma zaujimali veci medzi nebom a zemou, ale nie okultizmus!"

O jeho osobnom a rodinnom živote sa veľa nevie. O svojom súkromnom živote sa nezmienil v žiadnom rozhovore. Dokonca na otázky na jeho osobu a rodinný život odmieta odpovedať. Paradox na celej situácii je to, že sám napísal niekoľko životných príbehov. O tom svojom odmieta diskutovať. Vzhľadom k postoji k tejto veci, je Autobiografia tohto Michalovčana v nedohľade.

V samej podstate je jeho tvorba záhadná tak ako on samotný. Je to tvorba iného prúdu - čitateľ sa pri jeho príbehoch ocitá v inej časovej dimezii. Pri otázkach na jeho knihu VESMÍR V TEBE odpovedal: „tejto knihe nerozumiem ani ja sám, pretože to nie sú moje myšlienky."Nedá sa z tejto odpovede spraviť žiadny pochopiteľný záver.

 

 

 

 

 

 


Knihy autora

Abari mocsár Abari mocsár   1,99 €
Ách, Bella! Ách, Bella!   0,99 €
Bytosť Bytosť   0,99 €
Červená žiara Červená žiara   0,99 €
Deti Vihorlatu Deti Vihorlatu   1,99 €
Éjféli grófnő Éjféli grófnő   1,99 €
Elfelejtett folyó Elfelejtett folyó   1,50 €
Ergiho príbeh Ergiho príbeh   1,99 €
Hlas večnosti Hlas večnosti   0,00 €
Hydromantia Hydromantia   1,99 €
John Wayne John Wayne   0,99 €
Letisko Letisko   0,99 €
Micheland Micheland   1,99 €
Mníška Mníška   1,99 €
Moja Andromeda Moja Andromeda   1,99 €
Moja poézia Moja poézia   0,00 €
Na druhom konci Na druhom konci   0,99 €
Nádej a Pád Nádej a Pád   4,99 €
Neznáma kniha Neznáma kniha   0,00 €
Oborínsky močiar Oborínsky močiar   1,99 €
Orico Tawanga Orico Tawanga   0,99 €
Ostrov 2289 Ostrov 2289   1,99 €
Park KERTA Park KERTA   1,99 €
Polnočná grófka Polnočná grófka   0,99 €
Pozri, tam je Mexiko! Pozri, tam je Mexiko!   0,99 €
Profesorka Viny Profesorka Viny   0,99 €
Sanatórium Sanatórium   2,99 €
Sieť Sieť   0,00 €
Tajná láska (18+) Tajná láska (18+)   0,99 €
Únosy z hviezd - Bertrandov príbeh Únosy z hviezd - Bertrandov príbeh   4,99 €
V Meste Loist V Meste Loist   2,99 €
Vesmír v tebe Vesmír v tebe   4,99 €
Vitaj Biela hora! Vitaj Biela hora!   0,99 €
Zabudnutá rieka Zabudnutá rieka   0,99 €
ZÓNA-X ZÓNA-X   4,99 €

Recenzie kníh

Pod Krídlami archanjela
Pod Krídlami archanjela 1000knih.sk: Pod krídlami archanjela: Miroslav Byrák (Ne)uveriteľná spoveď mladého muža, ktorá môže vyvolať rozpo...
E-SHOP krok za krokom
E-SHOP krok za krokom 1000knih: Kniha síce má útly rozsah (24 strán), ale za to je „nabitá" užitočnými informáciami. A ako sa vraví,...
V labyrinte Temnoty
V labyrinte Temnoty Ki Rinne: Recenziu na túto elektronickú knížočku si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: V labyrinte Temnot...