l_prejst_na_obsah

1000 knih

7 skvelých spôsobov, ktorými podporíte predaj svojej e-knihy

Prinášame vám 7 rád, ktoré naozaj stoja za to. Veríme, že prenesú úspech aj vám.

#1 Koho chcete osloviť?

Ak ste napísali rozprávkovú knihu, skúste sa zamerať na cieľovú skupinu. Môžete na sociálnych sieťach dať o sebe vedieť materským školám či centrám, avšak dajte pozor na to, aby ste nespamovali. Napíšte radšej pár slov o sebe, o knihe a v prípade záujmu môžete poslať hypertextový odkaz na vaše dielo. Cieľovú skupinu má každá kniha, len ju treba nájsť.

#2 Pripravte si svoje publikum

Sociálne siete poskytujú neobmedzené možnosti (seba)prezentácie. Ak sa chystáte vydať novú elektronickú knihu, dajte o tom vedieť svojím priateľom. Pripojte ukážku, aby vedeli, na čo sa majú tešiť. V prvých dňoch vydania poskytnite zľavu, neskôr ju už predávajte za pevne stanovenú cenu. Viete si predsa ceniť svoju robotu!

#3 Zmeňte anotáciu

Niekedy naši autori použijú anotáciu, ktorá ničím nezaujme. Preto sa nebojte s ňou trošku pohrať. Vymýšľajte, mažte, upravujte. Cieľom je vyvolať v čitateľovi pocit, že si vašu knihu musí prečítať.

#4 Tip pre odvážnych

Ak nie ste zarytý introvert a nemáte problém s prezentáciou, skúste natočiť krátke, maximálne dvojminútové video. Potom vaše "dielko" stačí nahrať na YouTube. Skúste to však urobiť vtipným spôsobom, netvárte sa, ako na pohrebe pratety z druhého kolena.

#5 Pošlite známym zopár kapitol

A poproste ich, nech vám na ne napíšu recenziu. Treba dať však pozor na to, aby bola objektívna. V prípade, že vám budú chcieť pomôcť a vychvália nezaslúžene dielo do nebies, si narobíte viac škody ako úžitku.

#6 Všetci máme radi odmeny

Využite službu Pay With a Tweet, ktorá u nás nie je až tak rozšírená, no naozaj funguje. Princíp spočíva v tom, že za zdieľanie vášho príspevku na sociálnych sieťach dostanú vaši priaznivci určité odmeny. A tie má predsa každý rád. Vyskúšali sme, a naozaj to funguje, veríme, že táto kampaň pomôže aj vám.

#7 Ponúknite niečo grátis

Nebojte sa občas ponúknuť niečo navyše. Môže to byť krátka poviedka zadarmo, ktorá čitateľov navnadí na váš štýl písania. Alebo im poskytnite možnosť, aby si mohli stiahnuť dve kapitoly knihy zadarmo. Ak sa im kniha zapáči, určite si radi prečítajú aj zvyšok.

Na záver môžeme zhrnúť, že ľudia majú radi autorov, ktorí sa neboja vyjsť z tieňa. Preto sa nebojte s čitateľmi komunikovať cez Facebook, avšak ani na sociálnych sieťach to netreba preháňať s aktivitou. Ak teda nechcete, aby vás prestali sledovať.

Ak máte aj vy nejaké tipy, ktoré vám pomohli zvýšiť predajnosť, nezabudnite sa o ne podeliť v komentároch.

Tím www.1000knih.sk

 

comments powered by Disqus

Recenzie kníh

Pod Krídlami archanjela
Pod Krídlami archanjela 1000knih.sk: Pod krídlami archanjela: Miroslav Byrák (Ne)uveriteľná spoveď mladého muža, ktorá môže vyvolať rozpo...
E-SHOP krok za krokom
E-SHOP krok za krokom 1000knih: Kniha síce má útly rozsah (24 strán), ale za to je „nabitá" užitočnými informáciami. A ako sa vraví,...
V labyrinte Temnoty
V labyrinte Temnoty Ki Rinne: Recenziu na túto elektronickú knížočku si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: V labyrinte Temnot...